12 punktów edukacyjnych zgodnie z Uchwałą Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.
Kurs medyczny Realna Stomatologia odbywać się będzie w dużej nowoczesnej sali Audytorium ZUT w Szczecinie przy ul. 26 kwietnia 10 – lokalizacja dysponuje dużym parkingiem. W piątek zapraszamy na wykłady już od godziny 14.00 z dodatkową przerwą – zapewniamy uczestnikom kursu doskonały katering.
W piątek i sobotę odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem wykładowców, który ostatnio okazał się dużym sukcesem. Ponadto będzie można odwiedzić stoiska informacyjne różnych firm z branży i nie tylko.
WSTĘP NA CZĘŚĆ ZE STOISKAMI – BEZPŁATNY – RÓWNIEŻ DLA LEKARZY NIEBIORĄCYCH UDZIAŁU W KURSIE!
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej. Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM w Szczecinie. Redaktor naczelny czasopisma „Magazyn Stomatologiczny”, członek rad naukowych: Pomeranian Journal of Life Sciences, Dental and Medical Problems, Endodoncja w praktyce. Autor/współautor wielu prac naukowych i 6 monografii z dziedziny stomatologii, m.in. „Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny. Podręcznik dla studentów stomatologii”, „Lasery w stomatologii”, „”Profilaktyka i leczenie stomatologiczne osób z zaburzeniami i chorobami ogólnymi”. Wykładowca na licznych konferencjach i szkoleniach. Hobby: podróże, rysowanie.
Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. W 2005 r. obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską dotyczącą materiałów kompozytowych. Od 17 lat jest adiunktem w Zakładzie Stomatologii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dwukrotnie nagrodzona prze studentów tytułem „Najlepszego nauczyciela akademickiego” w latach 2015/2016 oraz 2019/2020. Zajmuje stanowisko vice Regenta w International College of Dentists. Prowadzi konto na temat materiałoznawstwa i znieczuleń dla studentów i dentystów na Instagramie: dentystka_idea_listka. Autorka wielu artykułów dot. materiałów kompozytowych i systemów wiążących. Współautorka kursu na temat znieczulenia miejscowego w stomatologii „Tu Nie Boli” oraz ogólnopolskiej akcji skierowanej do pacjentów dot. dentofobii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
W 1986 ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 1996 roku jest specjalistą II st. w dziedzinie periodontologii. Otrzymał stopień doktora nauk medycznych w AM we Wrocławiu na podstawie pracy „Zastosowanie techniki przeszczepu płata mostkowego według modyfikacji własnej w leczeniu recesji dziąseł” w 2002 roku. Jest autorem ponad pięćdziesięciu publikacji naukowych, wygłosił ponad 70 referatów na konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich. Autor 2 rozdziałów monografii. Prowadzi wykłady i kursy doskonalące z periodontologii Od 1986 roku do chwili obecnej jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Od 2000 do 2004 roku był członkiem zarządu Sekcji Periodontologii PTS, od 2003 do 2012 roku był Prezesem Oddziału PTS w Krośnie. Od 2006 do 2010 roku był wiceprezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Od 2006 roku jest członkiem Komisji Szkolenia Przed- i Podyplomowego PTS, a od 2010 roku jej Przewodniczącym. Od 2002 roku jest członkiem Sekcji Polskiej Akademii Pierre-Foucharda. Od 2013 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego i członkiem Europejskiej Federacji Periodontologii. Od 2011 roku członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie Periodontologia. Od 1986 do 2003 roku pracował w PZOZ w Jelczu-Laskowicach, ZOZ w Miliczu, ZOZ w Jaśle i ZOZ w Gorlicach. Od 1993 do 2005 roku prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Bieczu. Od 2006 roku jest właścicielem i kierownikiem Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „MEDIDENT”w Gorlicach, która posiada akredytację Ministra Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i stażów kierunkowych w dziedzinie periodontologii.
dr n. med. Leszek Szalewski
Pracownia Stomatologii Cyfrowej Zakładu Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersytet Medyczny w Lublinie
absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, specjalista w zakresie protetyki stomatologicznej, p.o. Kierownika Pracownii Stomatologii Cyfrowej Zakładu Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autor i współautor wielu artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, opiekun lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, założyciel i opiekun Sekcji Fotografii Stomatologicznej PTSS, organizator konferencji i spotkań naukowych, fotograf zębów, przyrody, gwiezdnego nieba, Lubelak (z urodzenia i z serca), kibic Fc Barcelony, introwertyk w skórze ekstrawertyka.
mgr inż. Iwo Rutański
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (Fizyka Techniczna – Inżynieria Biomedyczna). Specjalista z zakresu technik obrazowania i analizy obrazów diagnostycznych CBCT. Trener. Posiada liczne certyfikaty jakości Carestream Kodak Systems. Prowadzi wykłady i szkolenia dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych. Uczestniczy w branżowych konferencjach naukowych.
dr n. med. Anna Dojs
Specjalista w leczeniu chorób przyzębia.
Zajmuje się także błoną śluzową jamy ustnej, w tym wykrywaniem nowotworów na bardzo wczesnym etapie.
Działalność naukowa Pani Doktor zyskała uznanie na sesjach Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, gdzie jury przyznało pierwsze miejsce w roku 2017 i 2019.
dr n. med. Maciej Mikołajczyk
Absolwent Wydziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor i współautor licznych prac naukowych z zakresu stomatologii dotyczących leczenia minimalnie inwazyjnego w protetyce stomatologicznej, oraz traumatologii. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w Katedrze Stomatologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2008 roku za pracę pod tytułem: „Ocena działania ozonu na zębinę zakażoną bakteriami próchnicotwórczymi”. Obecnie prowadzi zajęcia ze studentami studiów anglojęzycznych na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2010-2012 dyrektor naukowy i wykładowca międzynarodowego cyklu szkoleniowego „Forum Dentysty Praktyka”. Od 2013 redaktor prowadzący cyklu wydawniczego „Endodoncja w praktyce gabinetu”. Członek Rady Naukowej czasopisma „Cosmetic Dentistry Beauty and Science”. Zwycięzca plebiscytu Portalu Dentystycznego „Dentysta Roku 2016” w regionie łódzkim. Autor licznych wykładów i warsztatów z zakresu stosowania technik minimalnie inwazyjnych w protetyce stomatologicznej, ergonomii przy pracy w powiększeniu mikroskopowym, oraz nowoczesnego leczenia endodontycznego, prowadzonych w kraju i za granicą.