11-12 3 2011 IV Międzynarodowa Konferencja Endodontyczna – REALNA STOMATOLOGIA – Szczecin (154EN)


Uwaga! Wydarzenie archiwalne!

11-12 3 2011 IV Międzynarodowa Konferencja Endodontyczna – REALNA STOMATOLOGIA – Szczecin (154EN)

11-12 3 2011 IV Międzynarodowa Konferencja Endodontyczna – REALNA STOMATOLOGIA – Szczecin (154EN)

Szczecin, piątek i sobota 11-12 marca 2011 (Budynek Rektoratu PUM, ul. Rybacka 1)

Organizatorzy: Zakład Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM w Szczecinie oraz Andersz-Realna Stomatologia

Kierownik Naukowy: dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski

Punkty edukacyjne: 15

Wybrane zagadnienia:
Zastosowanie materiałów o wysokiej biozgodności w leczeniu endodontycznym zębów
Nowoczesna diagnostyka radiologiczna w endodoncji.
Zastosowanie preparatu MTA w leczeniu zębów z perforacją oraz z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia
Leczenie endodontyczne zębów mlecznych – wytyczne i praktyczne wskazówki
Kompozyt wzmacniany włóknem szklanym – interesujące rozwiązanie niekonwencjonalnych sytuacji klinicznych
Kasy fiskalne w gabinecie stomatologicznym od maja 2011r.

Główni wykładowcy:
prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska (Lublin),
dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski (Szczecin),
dr n. med. Heike Steffen (Greifswald),
dr n. med. Elżbieta Krawczuk-Molęda (Szczecin),
dr n. med. Maciej Górski (Szczecin),
lek.stom. Tomasz Cegielski (Szczecin)
lek.stom Michał Dębicki (Szczecin),
mgr Stanisław Ignaczak (Szczecin)

Planowane 15 punktów edukacyjnych!

Uwaga! Prosimy o przybycie ok. 1 godziny przed rozpoczęciem wykładów, ze względu na konieczność rejestracji i odbioru identyfikatora.

Sesja I, piątek 11 marca 2011r. (początek wykładów 16.00)
● Zastosowanie materiałów o wysokiej biozgodności w leczeniu endodontycznym zębów. Część I – dr hab. prof. PUM Mariusz Lipski (Szczecin)
Materiały charakteryzujące się wysoką biozgodnością (ProRoot MTA, Biodentine) – zasady ich stosowania, ewentualne trudności (niezwiązanie materiału, jego utrata, problemy z aplikacją) oraz postępowanie w przypadku wystąpienia tych niepowodzeń. Leczenie wybranych sytuacji klinicznych (ząb z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia, perforacje, obnażenie miazgi).
● Zastosowanie materiałów o wysokiej biozgodności w leczeniu endodontycznym zębów. Część II – lek. stom. Michał Dębicki (Szczecin)
Własne przypadki tzw. trudnego leczenia endodontycznego z zastosowaniem preparatów o wysokiej biozgodności. Leczenia zębów z szerokim otworem wierzchołkowym, zębów z perforacjami w obrębie komory i korzenia, resorpcją wewnętrzną oraz po resekcji wierzchołka.
W piątek (11.03.2010 r.) bezpośrednio po zakończeniu sesji zapraszamy na imprezę integracyjną w klubie Patio, ul. Podgórna 63, tj. ok. 50 m od budynku Rektoratu). Wstęp po okazaniu zaproszenia (dwuosobowe zaproszenia będą załączane do teczek konferencyjnych).

Sesja II, sobota 12 marca 2011r. (początek wykładów 10.00)
● Nowoczesna diagnostyka radiologiczna w endodoncji – prof. dr hab. Ingrid Różyło-Kalinowska (Lublin)

Najnowsze metody diagnostyczne w radiologii stosowane podczas leczenia endodontycznego m. in. tomografia wolumetryczna (stożkowa) jako metoda obrazowania warstwowego: obrazowanie liczby i kształtu korzeni oraz kanałów korzeniowych, diagnostyka zmian zapalnych okołowierzchołkowych, kontrola wypełnienia kanałów korzeniowych, odległe efekty leczenia.
● Diagnostyka rentgenowska. Niecodzienne przypadki w codziennej praktyce – lek. stom. Tomasz Cegielski (Szczecin)
Nowoczesna diagnostyka rentgenowska tzw. trudnych i nietypowych przypadków – doświadczenia własne.
● Rola nowoczesnej formy koenzymu Q10 we współczesnej stomatologii – dr n. farm. Ewa Sawicka (Wrocław)
Koenzym Q10, związek naturalnie występujący w organizmach zwierząt, a także u człowieka, został odkryty przez prof. Karla Folkersa w 1958 roku. Jest jedynym rozpuszczalnym w lipidach przeciwutleniaczem, który komórki zwierzęce syntetyzują de novo.Antyoksydacyjne działanie koenzymuQ10 oraz jego stymulujący wpływ na układ immunologiczny, wskazuje na celowość jego zastosowania w leczeniu chorób przyzębia.
● Zastosowanie preparatu MTA w leczeniu zębów z perforacją oraz z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia – dr Heike Steffen (Greifswald, Niemcy) (wykład tłumaczy dr hab. prof. PUM Mariusz Lipski)
Własne przypadki leczenia endodontycznego zębów, w których zastosowano preparat MTA: m. in. leczenie zębów z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia oraz z perforacjami o różnej lokalizacji.

Sesja III, sobota 12 marca 2011r.
● Leczenie endodontyczne zębów mlecznych – wytyczne dla lekarzy praktyków – dr Elżbieta Krawczuk-Molęda (Szczecin)

Metody leczenia endodontycznego stosowane w uzębieniu mlecznym (amputacja oraz ekstyrpacja mortalna i w znieczuleniu, metoda formokrezolowa) oraz materiały i leki dostępne na polskim rynku, które znajdują zastosowanie w leczeniu kanałowym u dzieci.
● Kompozyt wzmacniany włóknem szklanym – interesujące rozwiązania niekonwencjonalnych sytuacji klinicznych – dr Maciej Górski (Szczecin)
Kompozyty wzmacniane włóknami szklanymi (FRC) w wykonywaniu bezpośrednich mostów specjalnych oraz w szynowaniu zębów. Klasyfikacja i przykłady dostępnych produktów. Metody wykonywania mostów bezpośrednich z FRC z wykorzystaniem różnych sposobów modelowania przęsła na podstawie własnych przypadków.
● Kasy fiskalne w gabinecie stomatologicznym od maja 2011r. – mgr Stanisław Ignaczak (Szczecin)
Od maja 2011 r. lekarze, w tym lekarze dentyści zobowiązani są do rejestrowania obrotu przy użyciu urządzeń fiskalnych. Podczas wykładu omówione zostaną m. in. problemy praktyczne związane z ewidencjonowaniem wpływów przy użyciu kas rejestrujących (faktury do paragonów, zwroty, błędy w trakcie użytkowania kasy, zmiany stawek, zmiana przepisów w trakcie użytkowania kasy itp.).

W czasie konferencji dodatkowo warsztaty praktyczne oraz prezentacje. ZAPRASZAMY DO DZIAŁU WARSZTATY.

HOTELE
Nie zapewniamy noclegu uczestnikom. Nie pośredniczymy w rezerwacjach. Poniżej lista pobliskich hoteli.
Campanille**,
ul. Wyszyńskiego 30; (+48) 91 481 77 00; faks:+48 91 481 77 01; www.campanile-szczecin.pl;
Ibis**,
ul. Dworcowa 16;(+48) 91 480 18 00 www.ibishotel.com/pl/hotel-3369-ibis-szczecin-centrum/index
Victoria***
Plac Batorego 2, tel. (+48) 91 434 38 55, fax (+48) 91 433 73 68www.hotelvictoria.com.pl
Novotel****,
ul.3 Maja 31; (+48) 91 480 14 00; faks.(+48) 91 480 14 44; www.accorhotels.com/pl/hotel-3367-novotel-szczecin/index

{tab=wystawa}
WYSTAWA – w trakcie Konferencji odbywa się wystawa materiałów i sprzętu stomatologicznego.
Wstęp na Wystawę Materiałów i Sprzętu Stomatologicznego – bezpłatny.

Zapraszamy wystawców do wykupowania stoisk. Osoba kontaktowa – Paweł Andersz tel. 501 652 932 email: pawel@andersz.com

Lista wystawców:

AMADAR Sp. z o.o.
Siedziba Firmy: Świętokrzyska 14, 00050 Warszawa Oddział Szczecin ul. Pomorska 53, 70812 Szczecin tel. 91 469 53 43, 91 469 53 44;
Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem gabinetów stomatologicznych. W naszej ofercie znajdują się m. in.: unity stomatologiczne (Adec, Planmeca, Dabi Atlante), radiologia (Sirona, Planmeca), sterylizacja i higiena (Cominox, Getinge, Durr Dental, Sogeva, Medicom, Nichrominox, Euronda), system Cad/Cam Cerec (Sirona), mikroskopy i lupy (Seiler), narzędzia i sprzęt drobny (Anthogyr, LMInstruments).

ANDERSZ dental boutique
71742 Szczecin; ul. Okólna 49 t. 91 42 19 997, 502 652 932
www.andersz.com, biuro@andersz.com
Organizujemy kursy i konferencje REALNA STOMATOLOGIA
Importujemy materiały i sprzęt stomatologiczny renomowanych firm
DANVILLE MATERIALS USA (przedstawicielstwo na Polskę) piaskarki abrazyjne, mikropiaskarki („techniczne”) oraz profilaktyczne, formówki częściowe, płynne kompozyty (w szczególności unikatowy ACCOLADE SRO o zwiększonej kontrastowości na RTG, systemy wiążące, wykrywacze próchnicy, wkłady z włókna szklanego i cementy.
MEDIC NRG – izraelska firma specjalizująca się w produkcji endometrów najnowszej generacji. Sztandarowy produkt firmy to miniaturowy, cyfrowy endometr APEXnrgXFR.
SPRINGHEALTH PRODUCTS USA (przedstawicielstwo na Polskę) Diodowe lampy polimeryzacyjne odporne na upadek. Wypożyczamy do testów!
LASCHAL DENTAL nowość w Polsce! Unikatowe narzędzia z mikrostali. Jesteśmy jedynym importerem: nożyczki, periotomy, igłotrzymacze, pęsety, narzędzia do formówek częściowych, specjalne narzędzia do endodoncji (Steiglitz oraz uchwyty do narzędzi kanałowych), narzędzia do protetyki.
Oferujemy również materiały firm : ULTRADENT, miniimplanty 3M IMTEC, TOKUYAMAESTELITE.
Zapraszamy na nową stronę internetową www.andersz.com znajdą na niej Państwo aktualne oferty oraz link do sklepu internetowego

BRE LEASING Sp. z o.o.
ul. Niepodległości 22; 70412 Szczecin
BRE Leasing należy do czołówki polskich firm leasingowych. Naszą misją jest dostarczanie Klientom najlepszych rozwiązań w leasingu, aby przyczynić się do optymalnego rozwoju ich firm. Finansujemy leasingiem m.in. zakup urządzeń medycznych, mebli, sprzętu IT, samochodów osobowych. Nasza oferta w tym zakresie dedykowana jest dla lekarzy, gabinetów lekarskich, lecznic, przychodni, placówek prywatnych świadczących usługi prozdrowotne, a także publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz aptek.

CENTRUM PŁATEK
ul. Niemierzyńska 11 71346 Szczecin tel. 914539901 tel.kom. 606 42 42 87
Firma CENTRUM PŁATEK samodzielnie działa od sześciu lat w branży medycznej na terenie woj.zachodniopomorskiego.Sprzedaż sprzętu stomatologicznego prowadzimy od lat ośmiu, przez pierwsze dwa lata jako przedstawiciel Firmy KaVo Polska sp.z o.o. Następnie jako Autoryzowany Dystrybutor Firmy KaVo Polska a od 2011 roku działamy jako Certyfikowany Dystrybutor Firmy KaVo Polska. Swoją działalność prowadzimy na terenie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.
W swojej ofercie mamy sprzęt najlepszych firm z branży stomatologicznej.
Firma KaVo Unity stomatologiczne, mikrosilniki, końcówki, lasery, wyposażenie pracowni protetycznych Firma GENDEX RADIOLOGIA Firma LEICA MIKROSKOPY Firma CENTRUM PŁATEK prowadzi sprzedaż detaliczną jak również kompleksowe wyposażenie praktyk stomatologicznych.Pomagamy w projektowaniu gabinetów stomatologicznych,pracowni protetycznych jak również w uzyskaniu dotacji z funduszy UNIJNYCH. Od 2011 roku ptowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzedawanego sprzętu.

Colgate – Palmolive Poland Sp. z o.o.
ul. Wybrzeże Gdyńskie 6D, 01531 Warszawa
Infolinia: 022 636 00 10 www.colgateprofessional.com
COLGATE – światowy lider w dziedzinie środków do higieny jamy ustnej. W swojej ofercie posiada szeroki asortyment produktów dla stomatologów do stosowania w gabinecie, jak i produktów do codziennej profilaktyki jamy ustnej pacjentów. Pasta polerująca znosząca nadwrażliwość Colgate Sensitive ProRelief™ z technologia Pro Argin. Nowość płukanka Periogard zawierająca 0,2% chlorheksydyny, 0% alkoholu.

Rawex Dentsply FRIADENT Sp. z o.o.
ul. Szymanowskiego 2; 80280 Gdańsk
tel. (58) 521 90 88 fax (58) 521 90 89
Wyłączny dystrybutor na Polskę niemieckich systemów implantów zębowych Dentsply FRIADENT. Ankylos unikatowe wewnętrzne stożkowe połączeniem gwarantujące długoterminowy sukces estetyczny. XiVE stosowany wbrew powszechnym ograniczeniom jeden z najwęższych 3,0 implantów na rynku. Szkolenia praktyczne chirurgicznoprotetyczne oraz z technik zarządzania tkanką miękką i augumentacji. Instrumenty i narzędzia do implantacji firm Ustomed, Stoma, Helmut Zepf oraz materiały do augumentacji

Generalny Dystrybutor Sprzętu Stomatologicznego Firmy DRUX GmbH Elżbieta Ficner
65960 Zielona Góra; ul. Cisowa 5c/4;
tel. 68 329 02 48
Doświadczony i kompetentny producent rotacyjnych instrumen tów dla stomatologii i protetyki. W bogatej ofercie posiadamy: wiertła diamentowe, wiertła z węglika spiekanego, kamienie Arkansas, instrumenty chirurgiczne oraz instru menty endodontyczne.

ELZAB SPÓŁDZIELNIA INFORMATYK
ul. Dworcowa 2A; 70206 Szczecin; 91 43 39 739, 91 43 30 645;
ELZAB – od 15 lat jeden z liderów rynku fiskalnego w Polsce, wysoka ja kość urządzeń, nowoczesne rozwiązania dla handlu i usług SPÓŁDZIELNIA INFORMATYK istnieje na rynku Pomorza Zachodniego od 1991 roku – zajmuje się kompleksową komputeryzacją firm, przedstawi ciel dystrybutor cenionego producenta kas fiskalnych zabrzańskiej spółki ELZAB, dysponuje siecią ponad 70 firm dealerskich w Północno Zachodniej Polsce.

FM Bank
ul. Solec 38, 00394 Warszawa tel. 22 568 35 00
FM Bank jest pierwszą w Polsce instytucją wyspecjalizowaną w obsłudze finansowej mikro i małych firm. Głównym założeniem działalności FM Banku jest przybliżenie mikro i małym firmom nowoczesnych usług bankowych oraz umożliwienie im dostępu do środków finansowych na rozwój i inwestycje. FM Bank rozpoczął działalność operacyjną 23 lutego 2010 roku, a jego sieć oddziałów liczy obecnie 65 placówek w 50 miastach w całej Polsce.

HAGER POLONIA
ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 10, 52204 Wrocław; NIP 8992390800
tel. 071 368 71 66, 071 368 71 37, fax 071 368 10 21;
Hager Polonia Sp. z o.o. to wyłaczny przedstawiciel japońskiej firmy Kuraray w Polsce jedyny na świecie antybakteryjny system wiażacy CLEARFIL PROTECT BOND, CLEARFIL SE BOND i cement PANAVIA F. Wyłączny przedstawiciel szwajcarskiej firmy INTENSIV, producent wierteł diamentowych i instrumentów oscylacyjnych. Wyłaczny przedstawiciel Hager Werken w Polsce: samorozpuszczalny opatrunek chirurgiczny ResoPac, piaskarka abrazyjna i protetyczna, okulary ochronne UVEX i pełen asortyment do profesjonalnej higieny jamy ustnej miradent. Współpracujemy z wybranymi praktykami, wspieramy higienizację w gabinecie stomtologicznym i edukujemy pacjentów na specjalnej stronie www.miradent.pl.

Hedat Przedsiębiorstwo Handlowe Sp. Jawna
05071 Sulejówek Ul. Wrocławska 13
www.hedat.pl
Polecamy nową linię produktów do pielęgnacji jamy ustnej SENSILAB KOENZYM Q10 SENSITIV obejmującą: Sensilab Q10 Tabletki do ssania, Sensilab Q10 Sensitive Pasta do zębów, Sensilab Q10 Sensitive Żel do dziąseł. W preparatach zastosowano innowacyjną wodorozpuszczalną formę koenzymu PureSorb Q10 o 3 x większej biodostępności. Cząsteczka dzięki mikroskopijnym wymiarom znacznie lepiej wnika do komórek przyzębia, stymulując procesy naprawcze, przyśpiesza regenerację tkanek. Wynalezienie tej substancji pozwoliło na wyprodukowanie przez Zakłady Farmaceutyczne Polfa Łódź S/A serii nowoczesnych produktów Sensilab Q10 Sensitive wyróżniających się wysoką skutecznością działania, służących do pielęgnacji jamy ustnej.

MASTERAUTO SP. Z O.O.
Ul. Golisza 6, 71682 Szczecin
MasterAUTO jest multisalonem działającym od 2006 roku. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej obsługi klientom poszukujących pewnych i zarazem atrakcyjnych finansowo samochodów nowych i używanych. Współpracujemy z autoryzowanymi dostawcami i gwarantujemy pewność zawieranych umów. Kompleksowa obsługa obejmuje cały proces począwszy od zamówienia pojazdu poprzez przygotowanie dokumentacji aż po rejestrację pojazdu. MasterAUTO to zespół młodych i ambitnych ludzi, dla których jakość obsługi i zadowolenie klienta jest dobrem najwyższym.

Masterlease Sp. z o.o.
ul. Polanki 4; 80308 Gdańsk; oddz. Szczecin ul. Sienna 4a/1; 70542 Szczecin
tel. 91 81 22 297; 510 032 037
Masterlease specjalizuje się w leasingu środków transportu tj. samochodów osobowych i dostawczych dla małych i średnich firm, a także świadczy nowoczesne usługi typu Car Fleet Management oraz Full Service Leasing dla dużych korporacji. Posiadamy ponad 15letnie doświadczenie i świetnie wyszkoloną kadrę pracowniczą, dlatego zaufało nam już ponad 11 000 firm będących często w czołówce w swojej branży. Nasza oferta to: niski udział własny, szybkie i przyjazne procedury i różne opcje zakończenia umowy

Medilab Sp. z o.o.
ul. Niedźwiedzia 60; 15531 Białystok tel. 85–7432797
Medilab Sp. z o.o. jest dystrybutorem i wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski produktów wielu firm z branży stomatologicznej, dezynfekcyjnej i sterylizacyjnej. Naszymi dostawcami są DMG Hamburg (Niemcy), Helmut Zepf (Niemcy), Tecnoss Dental (Włochy), Lysoform (Niemcy), Sterisol (Szwecja), Anios (Francja), Propper (USA), Sigma (Tajwan), Steelco (Włochy) oraz Soluscope (Francja).Zapraszamy do zakupów.

OPTIDENT
ul. Jeździecka 12, 53032 Wrocław
Tel.: 071 781 84 62, fax: 071 799 89 45
Optident – Ekspert radiologii cyfrowej i implantologii. Wsparcie serwisowe i doradcze dla gabinetów i rentgenowskich pracowni stomatologicznych. Wyposażenie i sprzęt radiologiczny KODAK DENTAL SYSTEMS wyłączny przedstawiciel w Polsce. Systemy implantologiczne SYBRON IMPLANTS SOLUTIONS wyłączny przedstawiciel w Polsce. Lupy stomatologiczne EXAM VISON i UNIVETwyłączny przedstawiciel w Polsce. Działalność szkoleniowa, laboratorium testów akceptacyjnych i specjalistycznych dla stomatologicznych aparatów rtg. Oferujemy: najwyższej jakości sprzęt do cyfrowej diagnostyki stomatologicznej firmy Kodak. Aparaty RTG, radiowizjografia RVG, kamery stomatologiczne, cyfrowe aparaty pantomograficzne oraz zaawansowane systemy obrazowania trójwymiarowego 3D Kodak 9000 i Kodak 9500. Systemy Implantologiczne SybronPro, PittEasy, Endopore, HexPlus firmy Sybron Implant Solutions. Doskonałe Lupy zabiegowe Exam Vision i Univet Ponad 10 lat doświadczenia, ponad 2000 zadowolonych klientów.

Septodont – Polska sp. z o.o.
ul. Taneczna 18A; 02829 Warszawa 22 545 89 50 do 52
SeptodontPolska sp. z o.o. – wyłączny przedstawiciel SEPTODONTFRANCJA, światowego lidera w produkcji leków dla stomatologii. Oferuje najwyższej jakości znieczulenia miejscowe w iniekcjach: SEPTANEST, SCANDONEST, XYLONOR oraz leki i materiały dla stomatologii zachowawczej, chirurgii, periodontologii, protetyki.

stomatologiczne.com.pl
ul. Rzemieślnicza 10A/15 75243 Koszalin
tel. 600 933 807;
Od 10 lat zajmujemy się rozliczeniami kontraktów z Narodowym Fundu szem Zdrowia. Obecnie rozszerzamy naszą ofertę dodatkowo o zaopa trzenie gabinetów stomatologicznych w materiały i sprzęt stomatologicz ny. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego. Staramy się aby prezentowana oferta była ciekawa i atracyjna dla naszych klien tów. W ofercie posiadamy asortyment firm: Messinger, Densply, Poldent, NSK, Woodpecker oraz OLIDENT. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.stomatologiczne.com.pl

STOMED M.Kobierska, W.Kobierski Sp.J.
ul. Ratuszowa 17/19 lok.42; 03-451 Warszawa
tel. 22-818-65-35, 22-818-65-35;
Przedstawiciel niemieckich firm: VDW, RESORBA, HAMMACHER, ROEDER, JOTA , TERUMO

VERDENT Michał Włodarczyk
ul.Częstochowska 38/52; 93121 Łódź
tel.(42) 2884051 (52); fax.(42) 2884053; 422091456; www.verdent.pl
Producent wierteł stomatologicznych spełniający najwyższe wymagania produkcyjne, potwierdzone certyfikatem i numerem CE. W ofercie posia damy: wiertła diamentowe, wiertła z węglika spiekanego, gumki stoma tologiczne, lusterka wewnątrzustne, asortyment do endodoncji, kamienie arkanzas.

WYDAWNICTWO CZELEJ Sp. z o.o.
Skrajna 1214, 20802 Lublin; 81 446 98 12;
Wydawnictwo Czelej Sp. z o.o. jest wydawcą książek i czasopism me dycznych. Oferujemy Państwu ponad 150 pozycji książkowych oraz sześć czasopism fachowych: Magazyn Stomatologiczny, Dermatologia Prak tyczna, Neurologia Praktyczna, Gastroenterologia Praktyczna, Kardio Update, Pielęgniarstwo XXI wieku.Naszą domeną wydawniczą jest sto matologia – z tej dziedziny polecamy ponad 50 książek.

Sesja I (piątek)
dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski (Szczecin)

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia na kierunku lekarsko–dentystycznym ukończył z wyróżnieniem w 1990 r. Rozprawę doktorska obronił w 1998 r., a w 2007 r. na podstawie rozprawy habilitacyjnej i dorobku naukowego uzyskał stopień doktora habilitowanego. Autor ponad 180 prac opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych dotyczących leczenia endodontycznego zębów. Tłumaczył 4 monografie. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, Polskiego Towarzystwa Termologicznego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Endodontycznego a także członek Rad Naukowych Magazynu Stomatologicznego, Annales Academiae Medicae Stetinensis oraz Dental and Medical Problems. Przewodniczący Kolegium Lekarzy Praktyków Magazynu Stomatologicznego. Od 2008 r. kieruje Zakładem Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM w Szczecinie.

 

lek. stom. Michał Dębicki (Szczecin)

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia na wydziale stomatologii ukończył w 2004 r. Od 2008 r. prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną w Szczecinie zajmując się głównie leczeniem endodontycznym zębów oraz pracą z wykorzystaniem mikroskopu (www.stomatologia-mikroskopowa.pl). Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Współautor prac w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych.

 

Sesja II (sobota)
Prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska (Lublin)

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Studia na Wydziale Lekarskim AM ukończyła z wyróżnieniem w 1997 r. Rozprawę doktorska obroniła w 1999 r., a w 2004 r. na podstawie rozprawy habilitacyjnej i dorobku naukowego uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych. W 2004 r. uzyskała tytuł specjalisty w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. W 2010 r. uzyskała tytuł profesora. Pracuje w Zakładzie Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka ponad 140 prac opublikowanych w czasopismach o zasięgu krajowym i światowym o łącznym IF 15,7 i PK 668,5. Promotor 6 ukończonych przewodów doktorskich. Współautorka podręcznika „Radiologia Stomatologiczna” i rozdziału w podręczniku „Chirurgia szczękowo-twarzowa”. Tłumaczka 7 podręczników. Członek Zarządu European Academy for Dento Maxillofacial Radiology, Przewodnicząca Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Członek Zarządu European Society of Radiology, Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, vice-przewodnicząca Sekcji Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej tegoż Towarzystwa. Członek Rad Naukowych czasopism Implantologia, Paradontologia Osteologia, Polish Journal of Radiology, Czasopismo Stomatologiczne, Magazyn Stomatologiczny, TPS i e-Dentico.

lek.stom. Tomasz Cegielski (Szczecin)
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Ukończył Wydział Stomatologii PAM w 1995r. Specjalista Stomatologii Ogólnej. W 2007 r. uzyskał tytuł „Expert in Oral Implantology” nadany przez DGOI. Od 1997 r. prowadzi Indywidualną Praktykę Stomatologiczną o profilu implantologicznym. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI jak również International Congress of Oral Implantologists (ICOI) oraz Deutsche Gesselschaft fur Orale Implantologie (DGOI).Obecnie w trakcie studiów podyplomowych „Master of Implantology” we Frankfurcie. Zainteresowania – implantologia, zaawansowane odbudowy protetyczne, techniki regeneracji tkanek.


dr n. farm. Ewa Sawicka

Zatrudniona na etacie adiunkta w Katedrze i Zakładzie Toksykologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Prace doktorską pt.” Badanie stresu oksydacyjnego i ochronnej roli koenzymu Q10 w narażeniu na wybrane ksenobiotyki” obroniła w 2003r. Jest autorem 17 publikacji oryginalnych opublikowanych w czasopismach naukowych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Ponadto jest autorem 23 komunikatów zjazdowych. Prowadzi badania in vitro dotyczące stresu oksydacyjnego indukowanego przez wybrane ksenobiotyki np. węglowodory aromatyczne, alkohole, jony chromu czy cisplatynę. Ponadto poddaje ocenie efektywność ochronnego oddziaływania substancji o charakterze antyoksydacyjnym np. koenzymuQ10, bajkaliny czy witamin w warunkach stresu oksydacyjnego. Wchodzi w skład zespołów badawczych w ramach grantów uczelnianych i działalności statutowej uczelni. Praca dydaktyczna polega na prowadzeniu zajęć z przedmiotu toksykologia ze studentami IV tego roku Wydziału Farmaceutycznego AM we Wrocławiu.

dr n. med. Heike Steffen (Greifswald) (wykład tłumaczy dr hab. n. med. prof. nadzw. Mariusz Lipski)

Absolwentka Uniwersytetu w Greifswaldzie. W zakresie endodoncji szkoliła się w wielu ośrodkach zagranicznych, w tym w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Autorka ponad 40 prac opublikowanych w specjalistycznych czasopismach zachodnich dotyczących leczenia endodontycznego zębów (w tym Journal of Endodontics, International Endodontic Journal, Quintessenz International). Członek Niemieckiego Towarzystwa Stomatologicznego. Obecnie adiunkt Zakładu Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu w Greifswaldzie. Prowadzi Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną w Karlsburgu koło Greifswaldu zajmując się głównie leczeniem endodontycznym z wykorzystaniem mikroskopu.

 

Sesja III (sobota)
dr n. med. Elżbieta Krawczuk-Molęda (Szczecin)

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia na kierunku
lekarsko-dentystycznym ukończyła w 1984 r. W latach 1986-1999 pracowała w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej PAM, gdzie uzyskała stopień doktora n. med. oraz specjalizację w zakresie stomatologii ogólnej i dziecięcej. Od 1991 r. prowadzi indywidualną specjalistyczną praktykę stomatologiczną w Szczecinie zajmując się między innymi leczeniem dzieci.

 

dr n. med. Maciej Górski (Szczecin)

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia na kierunku
lekarsko-dentystycznym ukończył z wyróżnieniem w 1996 r. Specjalista stomatologii ogólnej i stomatologii zachowawczej. Stopień dr n. med. uzyskał w roku 2005 r. Obecnie adiunkt Zakładu Stomatologii Zachowawczej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Autor i współautor 17 publikacji w czasopismach recenzowanych. Tłumacz podręcznika „Stomatologia Zachowawcza”. Prowadzi Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną w Szczecinie. Zainteresowania: stomatologia estetyczna i rekonstrukcyjna, stomatologia adhezyjna.

 

mgr Stanisław Ignaczak (Szczecin)

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył studia ekonomiczne w 1992 r. – Zarządzanie i Ekonomika Przedsiębiorstwem Przemysłowym. Następnie w latach 1992-1996 pracował w Urzędzie Skarbowym w dziale Kontroli Przedsiębiorstw. Od 1996 prowadzi własne biuro rachunkowe. W 2000 r. współzałożył Kancelarię Podatkową Kancelaria Podatkowa Ignaczak Kacprzak Gniadek Spółka z o.o. Kancelaria zatrudnia 18 osób. Specjalizacja firmy: przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe z kapitałem zagranicznym, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej (głównie stomatologia).

 

Sesja I (piątek)
dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski (Szczecin)
Zastosowanie materiałów o wysokiej biozgodności w leczeniu endodontycznym zębów. Cześć I

Podczas wykładu omówione zostaną dostępne na rynku materiały charakteryzujące się wysoką biozgodnością (ProRoot MTA, Biodentine) stosowane w leczeniu tzw. trudnych przypadków endodontycznych. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na zasady ich stosowania, ewentualne trudności (niezwiązanie materiału, jego utrata, problemy z aplikacją) oraz postępowanie w przypadku wystąpienia tych niepowodzeń. Omówione zostanie leczenie wybranych sytuacji klinicznych (ząb z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia, perforacja szczelinowata z przetarcia w środkowym lub koronowym odcinku korzeni, perforacja w części wierzchołkowej korzenia, obnażenie miazgi i inne) z użyciem odpowiednich preparatów oraz narzędzi. Wykład wzbogacą ryciny obrazujące poszczególne etapy oraz radiogramy.

 

lek. stom. Michał Dębicki (Szczecin)
Zastosowanie materiałów o wysokiej biozgodności w leczeniu endodontycznym zębów. Cześć II

Wykład będzie stanowił prezentację własnych przypadków tzw. trudnego leczenia endodontycznego z zastosowaniem preparatów charakteryzujących się wysoką biozgodnością. Przedstawione zostaną przypadki leczenia zębów z szerokim otworem wierzchołkowym, zębów z perforacjami zlokalizowanymi w obrębie komory oraz w części korzeniowej zęba, resorpcji wewnętrznej, oraz resekcji wierzchołka. Wykład wzbogacą radiogramy oraz zdjęcia śródoperacyjne z mikroskopu zabiegowego.

 

Sesja II (sobota)
Prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska (Lublin)
Nowoczesna diagnostyka radiologiczna w endodoncji

Podczas wykładu omówione zostaną najnowsze metody diagnostyczne w radiologii stomatologicznej znajdujące zastosowanie podczas leczenia endodontycznego. Przedstawione zostaną nowoczesne techniki diagnostyczne z wykorzystaniem możliwości radiogramów – m. in. zastosowanie postprocessingu w radiografii cyfrowej oraz radiografii subtrakcyjnej. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na zastosowanie tomografii wolumetrycznej (stożkowej) jako metody obrazowania warstwowego dopiero wkraczającej do gabinetów stomatologicznych. Krok po kroku omówione zostaną możliwości diagnostyczne tomografii wolumetrycznej na wszystkich etapach postępowania endodontycznego: obrazowanie liczby i kształtu korzeni oraz kanałów korzeniowych, diagnostyka zmian zapalnych przyzębia przyszczytowego, kontrola wypełnienia kanałów korzeniowych, lokalizacja materiału wypełnieniowego wtłoczonego do tkanek okołowierzchołkowych, odległe efekty leczenia. Wykład zostanie zilustrowany licznymi radiogramami i przekrojami tomografii wolumetrycznej

lek.stom. Tomasz Cegielski (Szczecin)
Diagnostyka rentgenowska. Niecodzienne przypadki w codziennej praktyce
Nowoczesna diagnostyka rentgenowska tzw. trudnych i nietypowych przypadków – doświadczenia własne.

dr n. farm. Ewa Sawicka (Wrocław)
Rola nowoczesnej formy koenzymu Q10 we współczesnej stomatologii
Koenzym Q10, związek naturalnie występujący w organizmach zwierząt, a także u człowieka, został odkryty w 1958 roku. Jest jedynym rozpuszczalnym w lipidach przeciwutleniaczem, który komórki zwierzęce syntetyzują de novo. Właściwości antyoksydacyjne ma zredukowana postać koenzymu Q10– ubichinol (CoQ10 H2). KoenzymQ10 jest syntetyzowany we wszystkich tkankach i komórkach organizmu w ilościach wystarczających do wypełniania swej roli w warunkach prawidłowej homeostazy organizmu. W stanach chorobowych upośledzających funkcję tkanek i narządów oraz w procesie starzenia organizmu biosynteza lokalna jest niewystarczająca i wymaga redystrybucji celem uzupełnienia jego zawartości. Postępowanie terapeutyczne polega w takich przypadkach na suplementacji koenzymu Q10 w postaci preparatów farmaceutycznych. W badaniach klinicznych wykazano, że obniżenie poziomu koenzymuQ10 prowadzi do zmian chorobowych tkanki przyzębia, która dla prawidłowego funkcjonowania wymaga dużej ilości energii. Zauważono obniżenie jego stężenia w bioptatach pobranych z dziąseł u 60-95% pacjentów z chorobami przyzębia. Odkrycie to wyraźnie wskazuje, że paradontopatie często są powiązane z niedoborem koenzymuQ10. Zebrane dane sugerują, że egzogenny koenzymQ10, oprócz działania w procesie wytwarzania ATP, działa korzystnie na lokalną obronę immunologiczną zmienionych zapalnie dziąseł. Oddziałuje immunostymulująco, nasilając fagocytozę oraz wzmagając produkcję przeciwciał IgG. Antyoksydacyjne działanie koenzymuQ10 oraz jego stymulujący wpływ na układ immunologiczny, wskazuje na celowość jego zastosowania w leczeniu chorób przyzębia. W stomatologii stosuje się uzupełnienie koenzymu Q10 porprzez tableteki do ssania, pasty oraz żele.

 

dr n. med. Heike Steffen (Greifswald)
Zastosowanie preparatu MTA w leczeniu zębów z perforacją oraz z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia

Podczas wykładu przedstawione zostaną przypadki własne leczenia endodontycznego zebów, w których zastosowano preparat Mineral Trioxide Aggregate. Omówione zostanie m. in. leczenie zębów z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia oraz z perforacjami o różnej lokalizacji.

 

Sesja III (sobota)
dr n. med. Elżbieta Krawczuk-Molęda (Szczecin)
Leczenie endodontyczne zębów mlecznych – wytyczne dla lekarzy praktyków

Uczestnicy otrzymają podczas wykładu odpowiedź na pytanie, kiedy leczyć endodontycznie zęby mleczne, a kiedy zdecydować się na ich usunięcie. Omówione zostaną metody leczenia endodontycznego stosowane w uzębieniu mlecznym (amputacja i ekstyrpacja mortalna i w znieczuleniu, metoda formokrezolowa) oraz materiały i leki dostępne na polskim rynku, które znajdują zastosowanie w leczeniu kanałowym u dzieci. Wykład wzbogacą radiogramy własnych przypadków.

 

dr n. med. Maciej Górski (Szczecin)
Kompozyt wzmacniany włóknem szklanym – interesujące rozwiązanie niekonwencjonalnych sytuacji klinicznych

W wykładzie przedstawione zostaną najnowsze opinie na temat stosowania i funkcjonowania kompozytów wzmacnianych włóknami szklanymi w wykonywaniu bezpośrednich mostów specjalnych oraz w szynowaniu zębów. Omówiona zostanie także klasyfikacja i przykłady dostępnych produktów. W drugiej części zostanie zaprezentowany sposób wykonywania mostów bezpośrednich z kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym z wykorzystaniem różnych sposobów modelowania przęsła. Przedstawiona zostanie dokumentacja własnych przypadków klinicznych oraz omówione własne doświadczenia i kilkuletnie obserwacje stosowania wyżej wymienionych technik klinicznych.

 

mgr Stanisław Ignaczak (Szczecin)
Kasy fiskalne w gabinecie stomatologicznym od maja 2011r.

Od maja 2011 r. lekarze, w tym lekarze dentyści zobowiązani są do rejestrowania obrotu przy użyciu urządzeń fiskalnych. Podczas wykładu omówione zostaną m. in. problemy praktyczne związane z ewidencjonowaniem wpływów przy użyciu kas rejestrujących (faktury do paragonów, zwroty, błędy w trakcie użytkowania kasy, zmiany stawek, zmiana przepisów w trakcie użytkowania kasy itp.).

Podczas konferencji zaplanowane są ciekawe warsztaty praktyczne.
Wybrane są bezpłatne dla uczestników konferencji.
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy telefoniczne. 502 652 932; 501 652 936; 91 42 19 997
Zastrzegamy prawo do odwołania wybranych tur warsztatów w przypadku braku kompletu uczestników.

WARSZTAT: Rentgenodiagnostyka. Teoria i praktyka. Ćwiczenia w parach
Kurs medyczny trwa 5 godzin. Planowane 5 punktów edukacyjnych. Kod kursu 155rtg

Miejsce Szczecin, budynek Rektoratu PUM, ul. Rybacka 1; Termin 11.03.2011 r., godz. 10.00-15.30
Wykładowcy: dr n. med. Anna Michalska (specjalista radiologii), mgr inż. Andrzej Kołodziejczyk
Kierownik naukowy dr hab. n. med. prof. PUM. Mariusz Lipski
Współpraca firma Amadar
Część teoretyczna (1 godz.)
• Zdjęcia rtg wewnątrzustnepantomograficzne – wybór właściwej diagnostyki.
• Czym sugerować się przy zakupie aparatu rtg (istotne różnice w budowie).
• Nowoczesne techniki rejestracji obrazów rtg (zalety i wady)
– wywoływanie klasyczne – typy wywoływarek
– błony samowywołujące
– radiografia cyfrowa
– inne – m.in. płyty fosforowe
• Przepisy związane z montażem aparatu rentgenowskiego w gabinecie.
Część praktyczna – warsztaty (4 godz.)
• Zasady wykonywania zdjęć – stosowane projekcje.
• Zajęcia w parach – pozorowane zdjęcia rentgenowskie technikami Cieszyńskiego, kąta prostego, projekcji bocznej
• Porównanie technik rejestracji obrazu
– zdjęcia wewnątrzustne wywoływarki a klisze samowywołujące.
– radiografia cyfrowa – zapoznanie się z możliwościami oprogramowania, obróbka obrazu.
• Omówienie najczęściej popełnianych błędów
W trakcie kursu dwie krótkie przerwy kawowe.
Cena kursu 349 zł; dla uczestników konferencji Realna Stomatologia 11-12.03.2011 r. 249 zł.

ODWOŁANY! WARSZTAT: Praktyczne zakładanie koferdamu. Teoria i praktyka. Ćwiczenia na fantomach.
Kurs medyczny trwa 2,5 godziny. Planowane 2 punkty edukacyjne. Kod kursu: 156kof
Uwaga! Warsztat został odwołany! Przepraszamy!

Prowadzenie: Marzena Kotyńska
Kierownik naukowy: dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski
Miejsce: Szczecin, budynek Rektoratu PUM, ul. Rybacka 1
Termin: 11.03 2011r. I tura: 9.15 – 11.45 (kod 156kof1); II tura 12.15-14.45 (156kof2)
Część teoretyczna (1 godz.)
• Wady i zalety stosowania koferdamu
• Kliniczne przypadki, w których bezwzględnie należy stosować koferdam
• Zakładanie koferdamu krok po kroku
Część praktyczna (1,5 godz.)
Praktyczne zakładanie koferdamu – ćwiczenia na fantomach.
Pytania, dyskusja
W trakcie kursu krótka przerwa kawowa.
Cena kursu: 249 zł;Cena dla uczestników konferencji Realna Stomatologia 11-12.03.2011 r.: 199 zł.
Dodatkowo dla uczestników kursu specjalny rabat 10% na zestawy koferdamu Hygenic zakupione w firmie ANDERSZ.

WARSZTAT: Cementowanie standardowych wkładów z włókna szklanego
Warsztat trwa 25 minut. Kod: 157WS BEZPŁATNY DLA UCZESTNIKÓW KONFERENCJI

Prowadzenie: lek. stom. Katarzyna Kot
Kierownik naukowy: dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski
Współpraca: Danville Materials USA
Warsztat trwa 25 minut. Kod: 157WS
Obowiązują zapisy.
Miejsce: Szczecin, budynek Rektoratu PUM, ul. Rybacka 1
Terminy:
11.03.2011 r. (piątek). I tura: 14.55-15.20; II tura 15.25-15.50; III tura w trakcie przerwy kawowej 17.15-17.40
12 03 2011r. (sobota). Warsztaty w trakcie przerw: I tura: 11.30-11.55 ; II tura 13.30 -13.55; III tura 14.00-14.25;
Dodatkowo dla uczestników kursu specjalny rabat 10% na materiały i sprzęt Danville zakupione w firmie ANDERSZ podczas konferencji.
Część teoretyczna:
– Przygotowanie kanału do osadzenia wkładu
– Zasady cementowania, cementy kompozytowe i systemy wiążące
– Najczęściej występujące trudności i sposoby radzenia sobie z nimi
Część praktyczna:
Zajęcia na zębach usuniętych i fantomowych: przygotowanie łoża dla wkładu, przygotowanie wkładu z włókna szklanego do cementowania, aplikacja systemu wiążącego i cementu, osadzenie wkładu.
WARSZTAT BEZPŁATNY dla uczestników konferencji Realna Stomatologia 11-12.03.2011 r. Opłata dla osób nie biorących udziału w konferencji: 49 zł.

WARSZTAT: Resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Ćwiczenia na fantomach. Kod: 158rat
Warsztat trwa 15 minut. BEZPŁATNY DLA UCZESTNIKÓW KONFERENCJI
Kierownik naukowy: dr hab. n. med. prof. PUM Mariusz Lipski
Miejsce: Szczecin, budynek Rektoratu PUM, ul. Rybacka 1
Termin: 12.03.2011 r. (sobota)
I tura: 9.00 – 10.00 (co 15 minut); II tura 11.30 – 12.00 (co 15 minut); III tura 13.30 – 14.30 (co 15 minut), Obowiązują zapisy
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Ćwiczenia na fantomach dorosłego i dziecka z wykorzystaniem rurki ustno-gardłowej oraz worka ambu.
Grupy dwuosobowe. Warsztat w systemie jeden fantom/jeden ratownik/dwóch uczestników.
WARSZTAT BEZPŁATNY dla uczestników konferencji Realna Stomatologia 11-12.03.2011 r. Opłata dla osób nie biorących udziału w konferencji: 49 zł.

Newsletter Realna
Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Realna Stomatologia
  Przechodząc dalej, akceptujesz politykę prywatności
Archiwum
Zajrzyj do minionych wydarzeń Realna Stomatologia

archiwum

Multimedia
Materialy multimedialne ze szkoleń Realna Stomatologia

galeria

© 2008-2024 - Realna Stomatologia Polityka Prywatności Regulamin
Platnosc kartami
heneart