prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski – absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej. Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM w Szczecinie. Redaktor naczelny czasopisma „Magazyn Stomatologiczny”, członek rad naukowych: Pomeranian Journal of Life Sciences, Dental and Medical Problems, Endodoncja w praktyce. Autor/współautor wielu prac naukowych i 6 monografii z dziedziny stomatologii, m.in. „Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny. Podręcznik dla studentów stomatologii”, „Lasery w stomatologii”, „”Profilaktyka i leczenie stomatologiczne osób z zaburzeniami i chorobami ogólnymi”. Wykładowca na licznych konferencjach i szkoleniach. Hobby: podróże, rysowanie.
dr hab. Agnieszka Droździk – absolwentka Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Tytuł zawodowy lekarza stomatologa uzyskała 1994 r. Bezpośrednio po ukończeniu studiów podjęła pracę w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szczecinie. W 1999 r. uzyskała pierwszy stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej. W latach 2002-2005 słuchaczka studium doktoranckiego PAM. W 2005 rok uzyskała z wyróżnieniem summa cum laude stopień doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii. Od tego roku pracowała jako asystent, a po uzyskaniu tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologii w 2007 r., jako adiunkt w Zakładzie Periodontologii PUM. Od 2012 r. pracuje jako adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej PUM w Szczecinie, zajmując się głównie rolą terapii periodontologicznej i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej w kompleksowym leczeniu pacjentów. W 2016 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. W dorobku naukowym posiada ponad czterdzieści opublikowanych prac na temat uwarunkowań genetycznych chorób przyzębia i polekowych rozrostów dziąseł oraz wybranych problemów śluzówkowo-dziąsłowych. Długoletni członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, a od 2012 r. Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Obecnie prodziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM w Szczecinie.
dr n. med. Łukasz Zadrożny – adiunkt WUM. Wykładał też na wydziałach dentystycznych: University Santiago de Compostela w Hiszpanii i Semmelweiss University w Budapeszcie na Węgrzech. W marcu 2018 z wyróżnieniem obronił tytuł doktora nauk medycznych. Przez trzy lata realizował też program szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii stomatologicznej. Jego aktywność kliniczna i naukowa została doceniona krajowymi nagrodami i stypendiami naukowymi, grantem dla młodych naukowców WUM oraz zaowocowała kilkudziesięcioma publikacjami. Zajmuje się też szkoleniem lekarzy w zakresie implantologii stomatologicznej, jest międzynarodowym wykładowcą Osstem AIC- drugiej co do wielkości organizacji na świecie zajmującej się kompleksowym szkoleniem w zakresie implantologii. Poza pracą naukową i dydaktyczną na co dzień pracuje klinicznie w kilku klinikach stomatologicznych wykonując zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologicznej. W 2019 roku wygrał prestiżowy “DDS Global Conference Poster Session 2019”. Jest odzwierciedleniem balansu między praktyką i nauką, szkoleniem innych a edukowaniem siebie.
dr n. med. Marta Maciak – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W latach 2004-2009 pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie dermatologii. Prezes Polish Study Club Academy of Laser Dentistry. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), oraz Academy of Laser Dentistry (ALD). Członek rady naukowej czasopisma PREVENTION i SMILE, Autorka wielu publikacji w polskich i międzynarodowych czasopismach stomatologicznych.. Od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy stomatologów w Polsce i na świecie. Jej główne zainteresowania to stomatologia estetyczna, endodoncja, protetyka, lasery i medycyna estetyczna.
lek. dent. Piotr Mendel – prowadzi autorski gabinet stomatologiczny w Krakowie. Dyplom zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2000r. W obszarze jego zainteresowań zawodowych mieści się stomatologia adhezyjna, endodoncja oraz chirurgia. Jest autorem szkoleń z fotografii stomatologicznej, pomysłodawcą i organizatorem Akademii Kompozytu oraz forum Dentopraktyk. Prywatnie pasjonat fotografii, gór i sportów lotniczych.
dr n. med. Michał Sobczak – absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista w zakresie stomatologii dziecięcej; asystent w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej WUM do 2007 r. Obecnie prowadzi Specjalistyczną Praktykę Dentystyczną w Warszawie. W 2016 r. uzyskał tytuł Fellow of the International Association of Dental Traumatology (FIADT). Jest autorem i współautorem publikacji oraz wystąpień na kongresach krajowych i zagranicznych z zakresu stomatologii dziecięcej i traumatologii zębów. Autor i współautor wielu szkoleń podyplomowych oraz programów edukacyjnych dla lekarzy dentystów z zakresu stomatologii dziecięcej. Od 2016 roku jest redaktorem naczelnym Polskiej Stomatologii Dziecięcej. Współzałożyciel i prezes Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (PASD). Członek Europejskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (EAPD), w której jest członkiem Clinical Affairs Committee, Międzynarodowego Towarzystwa Stomatologów Dziecięcych (IAPD), Międzynarodowego Stowarzyszenia Traumatologii Zębów (IADT) oraz Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE). Jego pasją jest bieganie.
prof. dr hab. med. Stanisław Majewski, były dyrektor Instytutu Stomatologii CM UJ i kierownik Katedry Protetyki Stomatologicznej CM UJ w Krakowie, redaktor wielu czasopism naukowo-zawodowych dla stomatologów, autor prac opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach, autor wielu monografii i podręczników dla studentów i lekarzy dentystów z protetyki stomatologicznej i implantologii. Przez wiele lat pełnił funkcję konsultanta krajowego w zakresie protetyki stomatologicznej. Założyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.
prof. Dorota Olczak-Kowalczyk Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Pełni funkcję kierownika Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM. Jest prodziekanem ds. dydaktyczno-wychowawczych Wydziału Lekarsko-Dentystycznego WUM, redaktorem naczelnym czasopisma „Nowa Stomatologia”, redaktorem działu „Stomatologia Dziecięca” w Journal of Stomatology, sekretarzem oddziału mazowieckiego PTS, współzałożycielem i vice prezesem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz koordynatorem Polskiego Oddziału ACFF. Pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Prowadzi wykłady w ramach kształcenia przeddyplomowego studentów kierunku lekarsko-dentystycznego i higieny stomatologicznej oraz szkoleń podyplomowych dla lekarzy dentystów, lekarzy medycyny i pielęgniarek. Jest autorką wielu prac naukowych i 4 monografii z dziedziny stomatologii dziecięcej, m.in. „Zapobieganie i leczenie choroby próchnicowej u dzieci” oraz „Farmakoterapia zakażeń stomatologicznych u dzieci”.
prof. Edward Lynch, Wykładowca na Uniwersytetach w Belfaście i Londynie. Twórca metody wykorzystującej ozon w stomatologii. Autor ponad 500 publikacji w recenzowanych czasopismach oraz wielu podręczników, w tym monografii „Ozon rewolucja w stomatologii”. Członek wielu rad naukowych międzynarodowych czasopism oraz towarzystw naukowych m.in. przewodniczący Europejskiej Grupy Ekspertów zajmujacych się domowym wybielaniem zębów. Laureat ponad 100 nagród i kierownik grantów naukowych. Zajmuje się przede wszystkim stomatologia odtwórcza i estetyczna oraz endodoncja
dr hab. n. med. Grażyna Wiśniewska Specjalista stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej. Pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek PTS, OSIS, Akademii Pierre Foucharda, Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia, z-ca przewodniczącego oddziału krakowskiego PTS. Członek rady naukowej Implantoprotetyki. Prowadzi wykłady w ramach kształcenia przeddyplomowego dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego i oraz szkoleń podyplomowych dla lekarzy dentystów. Autor/współautor wielu ponad 90 pełnotekstowych publikacji naukowych.
lek. dent. Magdalena Pawelczyk-Madalińska – specjalista periodontolog, implantolog. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku; jest m. in. członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego PTP, członkiem aktywnym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE, IFED (International Federation of Esthetic Dentistry ), Polskiego Stowarzyszenia Implantologów PSI, fundacji do walki z nowotworami jamy ustnej,, Z Uśmiechem przez Życie” oraz przez lata International Academy of Periodontology IAP. Prowadzi Centrum Stomatologii FAN-DENT w Gdańsku. Wykładowca podczas wielu szkoleń i konferencji. Jest współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych. Przez wiele lat konsultant wiodących koncernów medycznych pracujących nad nowymi urządzeniami i technologiami.
dr n. ekon. Magdalena Szumska – absolwentka studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Zarządzania (2001 r.) oraz Institut de Gestion IGR-IAE, Université de Rennes we Francji (2002 r.) . Doktoryzowała się z coachingu jako metody zarządzania w polskich szpitalach (2004 r.). Specjalista ds. zachowań człowieka w organizacjach i relacji z klientami (pacjentami). W praktyce wykorzystuje wiedzę interdyscyplinarną z obszaru zarządzania, marketingu, psychologii i ekonomii. Wykładowca na konferencjach i kursach medycznych.
mgr inż. Marcin Szumski – absolwent Politechniki Poznańskiej (2001 r.) o specjalności inteligentne systemów wspomagania decyzji. Specjalista rozwiązań systemowych IT. Współzałożyciel i pomysłodawca portalu wydawniczego Medical Maestro oraz Wydawnictwa Kapitał Ludzki. Współautor podręcznika „Profesjonalna recepcja medyczna. Poziom wyżej”. Wykładowca na konferencjach i kursach medycznych.
lek. dent. Dawid Pisuk – absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Pasjonat stomatologii estetycznej opartej na rekonstrukcjach kompozytowych. Ze szczególną pasją zajmuje się szeroko rozumianą stomatologią odtwórczą oraz częścią zabiegów z zakresu mikrochirurgii periodontologicznej. Corocznie uczy zaawansowanych technik odtwórczych z zastosowaniem materiałów kompozytowych najzdolniejszych studentów PUM w Szczecinie przygotowując ich do międzynarodowego prestiżowego konkursu Jules Allemand Trophy, którego jest ogólnopolskim finalistą. Aktualnie prowadzi szkolenia z zakresu estetycznych rekonstrukcji kompozytowych. W 2017 i 2018 r. był członkiem międzynarodowego komitetu organizacyjnego konkursu Jules Allemand Trophy w Cheti (Włochy). Od 2018 członek DGOI (German Society of Oral Implantology). Stale się dokształca; regularnie bierze udział w kursach i konferencjach z zakresu stomatologii estetycznej, zachowawczej, protetyki, periodontologii i implantologii. Skończył cykl Curriculum Implantologicznego DSI. W chwilach wytchnienia oddaje się pasji, jaką jest górska jazda na rowerze oraz szeroko rozumiana twórczość artystyczna.
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (2000 r.).
Od 15 lat stosuje piaskarkę abrazyjną do leczenia pacjentów. Autor i współautor publikacji w czasopismach stomatologicznych. Wykładowca na konferencjach i kursach krajowych i międzynarodowych. Pracuje w praktyce prywatnej w Szczecinie.
lek. dent. Tomasz Machan – absolwent Uniwersytetu “La Sapienza” w Rzymie. Zajmuje się chirurgią, protetyką i endodoncją. Odbył szkolenia m. in. w USA (szkolenie z endodoncji i mikrochirurgii w Penn University w Filadelfii u prof. S. Kima i na Uniwersytecie w New Jersey u prof. G. Pecory). Jeden z założycieli AIOM (Włoskie Towarzystwo Stomatologii Mikroskopowej) i GIR (Group for the Implant Research). Członek Włoskiego Towarzystwa Endodontycznego). Były wykładowca na Uniwersytecie w Genui i licznych konferencjach w Europie, Ameryce Południowej i USA. Poza działalnością dydaktyczną i szkoleniową, przez 15 lat prowadził także swoją prywatną praktykę w Trento, we Włoszech, a obecnie współpracuje z gabinetami stomatologicznymi w Warszawie i Krakowie. Przez wiele lat współpracował z organizacjami charytatywnymi działającymi w Afryce, gdzie organizował szpitalne przychodnie stomatologiczne. Hobby: rekonstrukcja historyczna postaci czternastowiecznych Włoch oraz Księstwa Warszawskiego.