7-8 V 2021 r. Realna Stomatologia w Szczecinie. ul. 26 Kwietnia 10 (Audytorium ZUT) (stary termin 8-9 V 2020 r.)

ui_calendar Data: nowy termin to: 7-8 maja 2021 r. ( stary: 8-9 maja 2020 r.) Sytuacja w kraju oraz związane z nią restrykcyjne obostrzenia i zakazy powodują, że zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję o KOLEJNYM przełożeniu  terminu Kursokonferencji Realna Stomatologia.

google_map Miejsce: Nowy termin to: 7-8 maja 2021 r. (sala wykładowa bez zmian). Główne tematy i wykładowcy bez zmian! Zapewnimy bezpieczne przeprowadzenie wydarzenia. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i mamy nadzieję, że wszyscy wiosną w zdrowiu spotkamy się w Szczecinie. Dla zarejestrowanych uczestników, którzy opłacili uczestnictwo w tegorocznym wydarzeniu dodatkowe bonusy, a do końca października 2020 r.  aż 10% rabatu na cały asortyment w sklepie internetowym www.andersz.com Kupon rabatowy otrzymali Państwo w informacji email lub prosimy o telefon na nr. 502 652 932 lub sms. Szczecin, ul. 26 Kwietnia 10 (Audytorium ZUT) ; jak dojechać?
price Opłata rejestracyjna:897 zarejestruj sie teraz
teacher Kierownik naukowy: prof. Mariusz Lipski


bulb_alt

Główne zagadnienia:


  • Stomatologia zachowawcza
  • Mikrochirurgia stomatologiczna
  • Stomatologia cyfrowa
  • Adhezja, kompozyty
  • Implantologia
  • Lasery w stomatologii
teacher

Główni wykładowcy:


  • prof. Mariusz Lipski
  • dr hab. Agnieszka Droździk
  • dr Łukasz Zadrożny
  • dr Marta Maciak

Informacje ogólne

Sytuacja w kraju oraz związane z nią restrykcyjne obostrzenia i zakazy powodują, że zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję o KOLEJNYM przełożeniu  terminu Kursokonferencji Realna Stomatologia.

Nowy termin to: 7-8 maja 2021 r. (sala wykładowa bez zmian).
Główne tematy i wykładowcy bez zmian!
Zapewnimy bezpieczne przeprowadzenie wydarzenia.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i mamy nadzieję, że wszyscy wiosną w zdrowiu spotkamy się w Szczecinie.

Dla zarejestrowanych uczestników, którzy opłacili uczestnictwo w tegorocznym wydarzeniu dodatkowe bonusy, a do końca października 2020 r.
 aż 10% rabatu na cały asortyment w sklepie internetowym www.andersz.com
Kupon rabatowy otrzymali Państwo w informacji email lub prosimy o telefon na nr. 502 652 932 lub sms.
 

Szanowni Państwo,
Nowy termin to: 7-8 maja 2021 r.
zapraszamy na kolejną konferencję i kurs Realna Stomatologia w Szczecinie.

Prof. Mariusz Lipski – stomatologia zachowawcza 
Jak zachować żywą miazgę? Postępowanie w próchnicy głębokiej i po odsłonięciu miazgi

Dr hab. Agnieszka Droździk – mikrochirurgia stomatologiczna
Jak bezpiecznie i przewidywalnie wykonać wydłużenie korony klinicznej ze wskazań estetycznych 

Dr Łukasz Zadrożny – stomatologia cyfrowa, mikrochirurgia stomatologiczna, implantologia
Szablon chirurgiczny, od badań naukowych do praktyki klinicznej
Kilka zabiegów czy jeden – jak łączyć techniki zabiegowe celem przyspieszenia terapii u pacjentów z brakami zębowymi

Dr Marta Maciak – lasery diodowe w stomatologii|
Zastosowanie lasera diodowego w codziennej praktyce w stomatologii

Ponieważ zmiana miejsca obrad spotkała się z Państwa przychylnym przyjęciem, to kolejny raz spotkamy się w Audytorium Wydziału Elektrycznego ZUT z przestronną salą wykładową wyposażoną w kilka ekranów i z odpowiednim, najwyższej jakości nagłośnieniem zapewniającym znakomity odbiór prezentowanych wykładów. Tak jak ostatnio do dyspozycji Państwa będzie duży parking na ponad 100 samochodów. 

Bardzo ciekawy wykład dotyczący wydłużania koron klinicznych zębów przedstawi p. dr  hab Agnieszka Droździk z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.  Usłyszymy również ciekawy wykład dotyczący stomatologii cyfrowej, który przedstawi p. dr  Łukasz Zadrożny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 
Profesor Mariusz Lipski podzieli się z Państwem doświadczeniami dotyczącymi leczenia próchnicy głębokiej, będą to najnowsze informacje dotyczące leczenia tej jednostki chorobowej, znacznie różniące się od postępowania, które do tej pory stosowaliśmy.

Kolejny interesujący wykład p. dra Łukasza Zadrożnego; tym razem dowiemy się, jak łączyć różne techniki w zakresie chirurgii stomatologicznej, by uzyskać doskonały wynik.
Wart uwagi jest także wykład dr Marty Maciak o zastosowaniu laserów w praktyce stomatologicznej.

Odbędzie się również  sesja, podczas której prezentowane będą ciekawe przypadki i ich rozwiązania, czyli prace typu „case show”. 

Początek wykładów: piątek 7 V 2021 r. godz. 16.00; sobota 8 V 2021 r. godz. 10.00
ANDERSZ – Realna Stomatologia, ul. Jana Kazimierza 1/U2; 71-620 Szczecin; 
Konto: MBank  91 1140 2004 0000 3502 7832 3684 

Program i streszczenia

nowy termin: 7-8 maja 2021 r. (piątek, sobota)  Szczegółowy program wkrótce! 

 Jak bezpiecznie i przewidywalnie wykonać wydłużenie korony klinicznej ze wskazań estetycznych – dr hab. n. med. Agnieszka Droździk (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie)
Rosnące oczekiwania pacjentów dotyczące estetyki różowo-białej sprawiają, że procedury wydłużenia koron klinicznych ze wskazań estetycznych nabierają coraz większego znaczenia w codziennej praktyce lekarza dentysty. Podczas wykładu omówione zostaną czynniki istotne w planowaniu i przeprowadzaniu właściwych procedur chirurgicznych. Szczegółowo przedstawione zostaną diagnostyka przedzabiegowa oraz kwalifikacja pacjentów do zabiegu wydłużenia korony klinicznej. Natomiast prezentowane przypadki posłużą analizie wyboru odpowiedniej w danej sytuacji klinicznej metody leczenia a także prezentacji dostępnych technik chirurgicznych.

 

 Jak zachować żywą miazgę? Postępowanie w próchnicy głębokiej i po odsłonięciu miazgi – prof. dr hab. Mariusz Lipski (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie)
Podczas wykładu omówione zostaną zalecane obecnie metody leczenia próchnicy głebokiej i ekstremalnie głębokiej. Szczególna uwaga zostanie zwrócna na techniki stosowane w celu uniknięcia odsłonięcia miazgi oraz metody, które stosuje sie, gdy dojdzie do przypadkowego I próchnicowego osłonięcia tej taknki. Przedstawione  zostaną zalecane obecnie materiały ze szczególnym uwzględnieniem cementów na bazie krzemianów wapnia jak i materiały konwencjonalne stosowane przez wiele lat. W oparciu o piśmiennictwo oraz obserwacje własne omówiona zostanie skuteczność tych materiałów oraz właściwości użytkowe pozwalające na ich stosowanie w ściśle określonych sytuacjach klinicznych

 

Szablon chirurgiczny, od badań naukowych do praktyki klinicznej – dr n. med. Łukasz  Zadrożny (Warszawski Uniwersytet Medyczny)
Temat dla początkujących, ale również dla wytrawnych implantologów, którzy chcą się dowiedzieć jak wyciągnąć z szablonów to, co najlepsze. Prawidłowe pozycjonowanie implantów stomatologicznych, zgodne z protetycznym planem leczenia jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na długoczasowy estetyczny i funkcjonalny sukces terapii implantoprotetycznej. Wirtualne planowanie zabiegów z użyciem wolumetrycznej tomografii komputerowej jest obecnie standardem postępowania. Niestety często można napotkać trudności z przeniesieniem wirtualnego planu leczenia do jamy ustnej pacjenta. W niektórych przypadkach może być to wyjątkowo trudne ze względu na dostęp zabiegowy czy brak czytelnych punktów orientacyjnych. Istnieją różne sposoby i narzędzia, które pomagają w transferze planu z obrazu komputera do jamy ustnej pacjenta. Według literatury, aktualnie zapewniającym najwyższą dokładność jest użycie indywidualnie zaprojektowanego szablonu chirurgicznego, przygotowanego na bazie danych z tomografii komputerowej i skanów optycznych podłoża protetycznego. Wykład przedstawi ewolucję szablonów ich rodzaje i protokół przygotowania szablonu implantologicznego w oparciu o najnowsze możliwości technologiczne i kliniczne. Omówione zostaną badania i dane, które należy zebrać przed zabiegiem oraz wszelkie wady i zalety kliniczne użycia szablonu.

Odpowiemy na pytania:  
Kiedy szablon jest potrzebny? Co i w jakich przypadkach może dać  nam szablon?
Omówione zostaną także potencjalne problemy w trakcie zabiegów z nawigacją.
Przedstawione zostaną narzędzia i elementy używane przy zabiegach z szablonem.
Co jest potrzebne do przygotowania szablonu?
Co nam daje i w czym pomaga szablon?
Użycie szablonów od małych do rozległych przypadków implantologicznych.

 

Kilka zabiegów czy jeden – jak łączyć techniki zabiegowe celem przyspieszenia terapii u pacjentów z brakami zębowymi – dr n. med. Łukasz Zadrożny (Warszawski Uniwersytet Medyczny)|
Wielozadaniowość to cecha, której potrzebujemy w naszym codziennym życiu. Tego samego potrzebujemy w stomatologii i tego samego oczekują pacjenci. Wykład przedstawia przypadki kliniczne wymagające osiągnięcia kilku celów w trakcie leczenia. Opisane zostanie planowanie
i postępowanie kliniczne w złożonych przypadkach, przedstawiając sposób połączenia kilku technik chirurgicznych, różnych materiałów i narzędzi chirurgicznych, by osiągnąć więcej niż jeden cel podczas pojedynczego zabiegu. Co więcej, co czasami jest niezwykle ważne z punktu widzenia pacjenta, podejście wielozadaniowe może skrócić całkowity czas leczenia i dobrze zaplanowane zabiegi mogą być mniej traumatyczne. Omówiony zostanie właściwy dobór różnych narzędzi i różnych technik, które użyte podczas jednego zabiegu mogą pomóc osiągnąć więcej, zapewnić lepsze gojenie i mniej powikłań. Wykład przedstawia kilka tematów, ale nie jako osobne przypadki i podejścia. Pokazuje codzienne postępowanie kliniczne, kiedy to musimy połączyć różne techniki zabiegowe i poradzić sobie z różnymi problemami podczas jednego zabiegu.
Ekstrakcja i implantacja to już za mało, połączmy implantację natychmiastową z sinusliftem zamkniętym lub mnogą ekstrakcję z implatacjami natychmiastowymi  i natychmiastowym obciążeniem, sinusliftem otwartym i augmentacją ubytku kostnego.
Zastanówmy się jak zaprojektować płat i dojście do takich zabiegów, i jak unikać oraz jak ewentualnie postępowanie z powikłaniami śródzabiegowymi, które zmuszają nas do zmiany techniki zabiegowej.

 

Prezentacje typu „case show” z komentarzem

 

16.45-18.00 Zastosowanie lasera diodowego w codziennej praktyce w stomatologii  – dr n. med. Marta Maciak (Prywatna Praktyka, Kraków)
Lasery coraz częściej pojawiają się w polskich gabinetach, stając się standardem w praktyce lekarza dentysty. Dzieje się tak dlatego, że są to nowoczesne urządzenia pomocne w wielu procedurach, skracające ich czas i zmniejszające ewentualne dolegliwości bólowe pacjentów. 
W wykładzie zostaną zaprezentowane różne możliwości wykorzystania lasera diodowego w codziennej pracy, np. w zabiegach chirurgicznych na tkankach miękkich, w periodontologii, m.in. do dezynfekcji kieszeni przyzębnych, a także w endodoncji do dezynfekcji kanałów korzeniowych oraz do laserowego wybielania zębów. Ponadto w wykładzie zostanie przedstawiona autorska metoda opracowana przez prowadzącą pozwalająca na wykorzystanie lasera diodowego w zabiegach medycyny estetycznej.

Zastrzegamy możliwość  zmian w programie

Opłaty i rejestracja

Uwaga nowy termin: 7-8 maja 2021 r. (piątek, sobota)
Zawieszamy rejestrację do czasu unormowania się sytuacji epidemiologicznej.  

 

Wykładowcy

 prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski– absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej. Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM w Szczecinie. Redaktor naczelny czasopisma „Magazyn Stomatologiczny”, członek rad naukowych:  Pomeranian Journal of Life Sciences, Dental and Medical Problems, Endodoncja w praktyce. Autor/współautor wielu prac naukowych i 6 monografii z dziedziny stomatologii, m.in. „Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny. Podręcznik dla studentów stomatologii”, „Lasery w stomatologii”, „”Profilaktyka i leczenie stomatologiczne osób z zaburzeniami i chorobami ogólnymi”. Wykładowca na licznych konferencjach i szkoleniach. Hobby: podróże, rysowanie.

 

 

 

 

dr hab. Agnieszka Droździk – absolwentka Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Tytuł zawodowy lekarza stomatologa uzyskała 1994 r. Bezpośrednio po ukończeniu studiów podjęła pracę w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szczecinie. W 1999 r. uzyskała pierwszy stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej. W latach 2002-2005 słuchaczka studium doktoranckiego PAM. W 2005 rok uzyskała z wyróżnieniem summa cum laude stopień doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii. Od tego roku pracowała jako asystent, a po uzyskaniu tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologii w 2007 r., jako adiunkt w Zakładzie Periodontologii PUM. Od 2012 r. pracuje jako adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej PUM w Szczecinie, zajmując się głównie rolą terapii periodontologicznej i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej w kompleksowym leczeniu pacjentów. W 2016 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. W dorobku naukowym posiada ponad czterdzieści opublikowanych prac na temat uwarunkowań genetycznych chorób przyzębia i polekowych rozrostów dziąseł oraz wybranych problemów śluzówkowo-dziąsłowych. Długoletni członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, a od 2012 r. Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Obecnie prodziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM w Szczecinie.

 

  dr n. med. Łukasz Zadrożny – adiunkt WUM. Wykładał też na wydziałach dentystycznych: University Santiago de Compostela w Hiszpanii i Semmelweiss University w Budapeszcie na Węgrzech. W marcu 2018 z wyróżnieniem obronił tytuł doktora nauk medycznych. Przez trzy lata realizował też program szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii stomatologicznej. Jego aktywność kliniczna i naukowa została doceniona krajowymi nagrodami i stypendiami naukowymi, grantem dla młodych naukowców WUM oraz zaowocowała kilkudziesięcioma publikacjami. Zajmuje się też szkoleniem lekarzy w zakresie implantologii stomatologicznej, jest międzynarodowym wykładowcą Osstem AIC- drugiej co do wielkości organizacji na świecie zajmującej się kompleksowym szkoleniem w zakresie implantologii. Poza pracą naukową i dydaktyczną na co dzień pracuje klinicznie w kilku klinikach stomatologicznych wykonując zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologicznej. W 2019 roku wygrał prestiżowy “DDS Global Conference Poster Session 2019”. Jest odzwierciedleniem balansu między praktyką i nauką, szkoleniem innych a edukowaniem siebie.

 

 

dr n. med. Marta Maciak – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W latach 2004-2009 pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie dermatologii. Prezes Polish Study Club Academy of Laser Dentistry. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), oraz Academy of Laser Dentistry (ALD). Członek rady naukowej czasopisma PREVENTION i SMILE, Autorka wielu publikacji w polskich i międzynarodowych czasopismach stomatologicznych.. Od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy stomatologów w Polsce i na świecie. Jej główne zainteresowania to stomatologia estetyczna, endodoncja, protetyka, lasery i medycyna estetyczna. email: martamaciak2012@gmail.com

 

Wystawa

Nowy termin: 13-14 listopada 2020 r. (piątek, sobota) 

Wystawa Materiałów i Sprzętu Stomatologicznego
Wstęp wolny dla wszystkich chętnych – także nieuczestniczących w Kursokonferencji

Zapraszamy wystawców do współpracy. 
Telefon kontaktowy 501 652 932 – Paweł Andersz, kontakt@realna.pl 

google_map

Lokalizacja

Zaplanuj dojazd
<


NEWSLETTER REALNA
Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Realna Stomatologia. Wiem, że w każdej chwili można wycofać zgodę.
ANDERSZ - Realna Stomatologia - kursy i konferencje dla lekarzy stomatologów